קונים ומוכרים עסקים
נמצא 0 תוצאות
תוצאות החיפוש שלך

3 הסכמים שחייבים להיות ברשות כל בעל עסק

נכתב ע"י 'צוות ביזווליו' בתאריך 15 באוגוסט 2017
| 0

זה יכול להיות מפתה מאד לסגור עסקה בלחיצת יד. אחרי הכל, עניינים פורמליים רק מאיטים תהליכים. ובכלל, כבעל עסק, יש לך אינספור עניינים ומשימות שאתה חייב לבצע ואין לך זמן מיותר. עם זאת, חילוקי דעות וחיכוכים יכולים לצוץ, וזה הרגע בו היית שמח לדעת כי קיים לך מסמך אשר מגבה ונותן לך הגנה משפטית אם יתעורר צורך בכך.

לא משנה איזה עסק יש לך, קטן עד גדול, לרוב כל עסק חייב שיהיה ברשותו את 3 ההסכמים / החוזים המשפטיים הבאים:

 

1. הסכם שותפות
אם אתה בעל שותפות בעסק מתחיל או שותף לעסק קיים עם מישהו אחר, אתה צריך שיהיה לך הסכם שותפות בכתב. גם אם השותף העסקי שלך הוא בן או בת הזוג שלך, חבר או אח טוב, ברגע שישנו הסכם שותפות כתוב וברור, בעיות פשוטות שעלולות להתעורר במהלך השותפות יכולות להימנע מלכתחילה. הסכם השותפות צריך לכלול את הסעיפים הבאים:
• מי תורם מה: פירוט על חלוקת התפקידים שלך ושל השותף שלך מבחינת עבודה, זמן, כסף, רכוש, לקוחות, היקף עבודה (משרה חלקית או משרה מלאה).
• מי מקבל מה: פירוט כיצד הרווחים יחולקו. האם כל אחד מהשותפים יקבל שכר עבור תפקידו בעסק? מה השכר? או אחת לתקופה יחולקו הרווחים? מה יעלה בגורלם של רווחים עודפים בסוף השנה?
• כיצד החלטות מתקבלות: איזה סוג של החלטות מחייבות קול בפה אחד, ואיזה סוג של החלטות יומיות יכול להתבצע על ידי שותף יחיד? יש לדון בעניינים אלה מראש ולהחליט מהו תהליך קבלת ההחלטות אשר יאפשר את תפעולו התקין של העסק שלך בצורה היעילה ביותר תוך הקפדה על כך שאף אחד לא ירגיש כי נשאר מאחור.
• זכויות בעלות: יש לקבוע מה יקרה אם שותף נפטר, פורש, פושט את הרגל או רק רוצה לצאת משם. ניתן גם להוסיף סעיף של אי תחרות כדי להגן מפני עזיבה של שותף, או אפשרות של משיכת לקוחות בהקמת עסק מתחרה.

 

2. הסכם סודיות (NDA)
בכל פעם שאתם תשתפו במידע קנייני ורגיש של העסק שלכם, כמו העובדים או כל אדם אחר, עליכם לבקש מהם לחתום על הסכם סודיות. מידע קנייני של העסק יכולה להיות כל דבר, החל מקוד תיכנותי שנכתב עבור מוצר אפליקציות, תוכנית עסקית של העסק, תוכנית שיווקית, תחזיות או מספרים פיננסיים, כמו כן גם רשימת הלקוחות של העסק.

 

3. הסכם עם קבלנים עצמאיים ופרילנסרים
עבור עסקים קטנים עד גדולים רבים, מיקור חוץ לקבלנים עצמאיים הוא דרך מצוינת לקבל קצת עזרה, למלא צורך ספציפי או להביא מומחיות ספציפית. זה סידור גמיש, ואתה לא צריך לשלם לעובדים שכר או הטבות עובדים. עם זאת, עליך להיות מודע כי מס הכנסה עומד על המשמר כדי לוודא כי בעלי העסקים אינם מפלים עובדים ומסווגים אותם כקבלנים עצמאיים על מנת להימנע מזכויות שעובדיהם צריכים לקבל על פי חוק. לכן מומלץ ליצור הסכם קבלן עצמאי המגדיר באופן מפורש את היחסים בינך לבין העובד.

השוואת עסקים