קונים ומוכרים עסקים
נמצא 0 תוצאות
תוצאות החיפוש שלך

חשיפת הסוד לקבלת הלוואה בנקאית עסקית

נכתב ע"י 'צוות ביזווליו' בתאריך 17 באוגוסט 2017
| 0

קבלת הלוואה מהבנק לשם מימון העסק שלך היא משימה הרבה יותר קשה מאשר קבלת הלוואה כדי לקנות מכונית חדשה או כדי לשפץ את הבית שלך. לבנקים יש כללים קשוחים שאתה צריך להכיר לפני שאתם פונה אליהם לקבלת הלוואה עסקית, כללים אלה הפכו אפילו יותר מחמירים במהלך השנים כתוצאה ממחנק האשראי. לכן, אם אתה בעל עסק קטן וחושב לבקש מהבנק שלך (או כל בנק אחר) לקבלת הלוואה עסקית, הנה כמה מגורמי המפתח לאישור ההלוואה שאתה צריך להכיר. אם תיישם עצות אלו, אתה תשפר משמעותית את הסיכוי שלך לקבל את ההלוואה הדרושה לך.

  • עליך להיות מוכן ומסוגל להפגין כיוון ברור לעסק שלך על ידי תוכנית עסקית ברורה ומפורטת, "ללא חורים", שמציגה כיצד כל שקל מושקע ומוקדש לטובת הצלחת העסק לאורך זמן. אל תתפרע עם התוכנית העסקית, שמור על מציאותיות. אתה לא צריך להרשים את מנהל הבנק, רק להראות שקיימת סבירות גבוהה להחזר על ההשקעה (הלוואה). תכנית עסקית מסודרת ותמציתית תעשה את העבודה.
  • בנקים לא מעוניינים לתת הלוואה לשם תשלום משכורות. זוהי לא מטרת ההלוואה. ולכן לא מומלץ לכלול משכורות או להציג את תשלום המשכורות כמטרה העיקרית לשם ההלוואה.
  • בנקים ונותני אשראי אחרים מחפשים בטחונות כנגד קבלת ההלוואה. הם רוצים להיות בטוחים שאתה תהיה מסוגל לעמוד בהחזרי ההלוואה. שאתה מנהל באופן מצויין את תזרים המזומנים ותחזיות הרווח שלך. על מנת למקסם את הסיכויים שלך לקבל את ההלוואה שלך, אלה יצטרכו לראות שהעסק שלך גדל מדי תקופה וגם מרוויח. רואההחשבון שלך צריך להיות מסוגל להציג את הנתונים שלך בצורה הטובה ביותר והצגת האמת בלבד.
  • הבנקים יהיו להוטים לראות מה הניסיון שלך בתחום, ואם קיים לך צוות ניהול מיומן. הם ירצו לראות כי אתה משקיעלטווח ארוך. וכך אלה יקבלו בטחון במתן ההלוואה באנשים שיודעים מה הם עושים.

יש לדעת. מתן הלוואות הוא ערוץ רווחי לבנקים, אך כרוך בסכנה. העלויות של הבנקים להשיג את כספי ההלוואות מנוטלי הלוואות בעייתים או סרבנים – הן עלויות גבוהות (במיוחד בזמנים כלכליים קשים). ככל שאתה מצליח להציג לבנקים סיכון נמוך יותר לתת לך את ההלוואה, כך יהיה לך קל יותר לקבל את ההלוואה, ואפילו בתנאים טובים יותר.

קיימות שתי דרכים מוצלחות לקבלת הלוואה:

הראשונה – לתת כמה שיותר בטחונות לבנקים – שים לב שאתה עלול להפסיד את הבטחונות הללו במקרה שהעסק יכשל ולא תצליח להחזיר את ההלוואה. עסקים חדשים ללא נכסים עלולים למצוא את הדרך הזאת כלא רלוונטית. ובנקים עשויים שלא להסכים לבטחונות במידה אתה קונה רוכש אותם מכספי ההלוואה. וקיימים בנקים אגרסייבים יותריבקשו ביטחון אישי כגון: הבית שלך.

השנייה – הפחתת הסיכון במתן ההלוואה על ידי הצגת ההלוואה (הון זר) כמול ההשקעה שלך מהכיס הפרטי (הון עצמי). בדרך זו אתה נדרש להציג את סכומי הכספים שהשקעת בעסק, מה שיכול לתמוך בקבלת ההלוואה כהיותך אדם מאמין בעסק שכבר השקיע כספים רבים לקידומו. עם זאת, זה גם עלול "לסבך" אותך בכך שהבנק עלול להסכים למתן הלוואה של "שקל מול שקל" מה שיעניק לך אישור הלוואה נמוך יותר מכפי שדרשת בפועל.

 

לסיכום, הנה רשימה מקוצרת שתתמצת בעבורך את תהליך קבלת ההלוואה בצורה הטובה ביותר:

אופי הלווה – תציג קבלות, המלצות, קורות חיים כהיותך מנהיג עסקי עם ניסיון (ואם רלוונטי – עם צוות ניהול מנוסה)

יכולת החזר – הראה כי תוכל להחזיר את הכסף, באמצעות הפגנת יכולות החזר בעבר, פרטי חשבון מנוהל היטב ללא החזרי שיקים או מינוסים גדולים בעברך

מטרה ברורה להלוואה – עליך להציג מטרה ברורה למה נועדה ההלוואה וכי קיים לך תוכנית עסקית טובה לכיוון והצלחת העסק

הסכום הנדרש – עליך לפרט את השימושים להלוואה הנדרשת

פירעון ההלוואה – תחזית תזרים המזומנים שלך צריכה להציג איך בכוונתך לעמוד בהחזרי ההלוואה (מקורות הכנסה כמול ההוצאות)

ביטחונות – הצג בטחונות כנגד ההלוואה או לחילופין הצג באופן משכנע כי הסיכון שבהלוואה הינו נמוך ביותר

השוואת עסקים